Çanakkale; İman Dolu Göğsüyle, Çelik Zırhlı Duvarları Parçalayanların Destanı!
 
        Kaymakamımız Sayın Oğuzhan BİNGÖL, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.
 

        Milletimiz asırlarca Asya ve Anadolu topraklarında, daima özgürlük ve bağımsızlık mücadelesini vermiştir. Milletimizin Anadolu topraklarında varlığının en parlak nişanelerinden birisi olan Çanakkale Zaferi sabır, kararlılık, diriliş ve kurtuluşu ifade eder. Zira bağımsızlık karakteri olan ve ruhuna işlenen toplumlar, zincire vurulamaz!

        İman dolu göğsüyle çelik zırhlı duvarları parçalayan ecdadımız, günümüz gençlerine sadece vatan toprağını değil bir duruşu da miras bırakmıştır. 
        
        Çanakkale’nin deniz ve kara savaşları; Milletimizin 1800’lü yıllarının hemen çoğunluğunda görülen yenilgilerden sonra askeri ve siyasal varlığını bir kez daha kanıtladığı savaşlardır. 18 Mart, bağımsızlık özelinde hiçbir zaman atalete düşmeyen milletimizin kendisini tazelediği gündür. 18 Mart tazelenmesi, duruşu; Kurtuluş mücadelemizde ise dirilişe dönüşmüştür. 
 
        Bugün bağımsız olmamızın, istikbalde ise ayak izlerimizin olmasının en mühim sebeplerinden olan “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi”ni kutluyorum.
 
        Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyorum.
 
        Ruhları Şad Olsun.
 
 
Oğuzhan BİNGÖL
Kaymakam