Her Gelişim Bir Değişimle, Her Başarı Küçük Bir Adımla Başlar!
 
Kaymakamımız Sayın Oğuzhan BİNGÖL, İlçemize bağlı olarak hizmet veren Anadolu Lisesi okul müdürleriyle Lokman Hekim Anadolu Lisesi konferans salonunda bir araya geldi.
 
Tespit Etmezseniz Geliştiremezsiniz!
Kaymakam Bingöl, okullarımızın özelde “Başarıyı Tespit ve Arttırma Projesi” genelde ise okul idareciliğinde, mevcut durum tespit edilmeksizin şartların iyileştirilemeyeceğini vurguladı. Okullarımızın kurum kültürü olarak veri tabanlı çalışma, riskleri ön görme, gelişime açıklık ve analiz etme perspektifini ilkesel olarak merkeze alması gerektiğini belirtti.
 
Küçük Adımlar
Başarıya giden yolun, ideal büyük adımlardan evvel küçük adımlarla başladığını vurgulayan Kaymakamımız, okul müdürlerimizin okullarında zümre öğretmenleriyle kolektif çalışması gerektiğini vurguladı. Bu yıl tespit edilen mevcut durumunda herhangi bir ilerleme kaydetmeyen okullarımızı başarılı olarak addetmeyeceğini belirten Kaymakamımız, küçük de olsa ilerleme kaydeden tüm okullarımızı başarılı kabul edeceğini belirtti.
 
Hedef Türkiye Ortalaması
Kaymakam Bingöl; “Hedefimiz her alanda en az Türkiye ortalamasını yakalamaktır.” dedi. Bunu başarabilmenin temel yönteminin ise sabırla, belirlenen hedeflere yürümek olduğunu belirtti.
 
Memuriyet İmtiyazını Herkesle Paylaşmalısınız!
Kaymakam Bingöl, okul müdürlerine hitaben; “Memuriyet doğal bir imtiyaz sunmaktadır. Fakat bizler bu imtiyazı hizmet verdiğimiz vatandaşla paylaşmalıyız. Bu anlamda sizlerden ‘eğitimde feda edilecek fert yoktur.’ ilkesiyle hareket etmenizi bekliyorum.” dedi.
 
Bu Proje Sizin!
“Başarıyı Tespit ve Arttırma Projesi”nin ilçemiz okul müdürleriyle yapılan istişareler sonrası oluştuğunu belirten Kaymakamımız, “Bu proje şahısların değil, sizin projenizdir. Projenize yürekten sahip çıkmanızı bekliyorum” dedi.
Toplantı okul müdürlerinin görüş ve önerilerinin değerlendirilmesi sonrası sona erdi.