Yüreğir Sosyal Market ve Gıda Bankası Projesi ilçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderme gayesiyle çalışmalara başlamıştır. Kurmuş olduğumuz sosyal market;  misafirperverliğini ve sosyal yardımlaşma anlayışını zengin tarih ve kültüründen alan vatandaşlarımızın ve hayırsever iş adamlarımızın yapacağı bağışları kabul etmekte ve kaymakamlığımızda bu bağışları sosyal market aracılığı ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmaktadır.
 
Yüreğir Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından ’Aç ve Açıkta Kimse Kalmasın’ sloganıyla Kiremithane Mahallesi’nde hayata geçirilen Sosyal Market ve Gıda Bankasına AK Parti İl Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından yönetim kurulu ile teşkilatlardan temin edilen yardım kolileri teslim edildi.
Bu kapsamda sosyal market ve gıda bankasına ziyarette bulunan  Ak Parti Adana İl Başkanı Fikret YENİ ve yönetim kurulu üyeleri  çeşitli bağışlarda bulunarak sosyal market ve gıda bankası konusunda bilgi aldı.  İl Başkanı Fikret Yeni,  projenin yaşama geçirilmesinde emeği geçenleri kutladı ve teşekkür etti. İncelemeleri sırasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın toplumsal önemine vurgu yapan Başkan Yeni, tüm vatandaşları ihtiyaç fazlası, kullanmadıkları ya da kullanılıp da yıpranmamış olan eşyaları Yüreğir ilçesi Kiremithane Mahallesi’nde hizmete giren Sosyal Market ve Gıda Bankası’na bağışlamaya çağırdı.
 
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve Yönetim Kurulu Üyeleri de sosyal market ve gıda bankasına gerçekleştirdikleri ziyarette hazırladıkları yardım paketlerini teslim ettiler. Sosyal marketi gezen Başkan Saygılı  “Öncelikle kaymakamımıza çok teşekkür ediyorum, böyle bir organizasyonda ön ayak olduğu için. Muhteşem bir yer olmuş. Çok güzel bir hizmet.  Ekonomik durumu zayıf olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını giderebileceği bir market olmuş” diyerek desteklerinin süreceklerini açıkladı.